Březen 2020 v Dětské skupině

Written by admin

15 ledna, 2021

     První březnový týden  jsme začali ve školce tématem jaro. Mluvili jsme o zvířatech i rostlinách typických pro jaro a jak se mění počasí a příroda po zimě. V anglických dnech jsme si zazpívali písničku Baa baa black sheep a Old McDonald had a farm. Vyrobili jsme si černé ovečky. V půlce týdne jsme začali opět jezdit na bruslení. Také jsme mluvili o MDŽ a maminkám nebo jiným pro nás důležitým ženám jsme vyrobili krásná přání. A ve škole jsme oslavili narozeniny paní učitelky Janičky.

Další týden jsme mluvili o vývoji motýla, jaké má fáze. Každou fázi jsme si ukázali na barevných těstovinách, které představovali vajíčko, housenku, kuklu a motýla. Také jsme sami fáze znázornili svým tělem. V anglických dnech jsme procvičili anglické písničky a naučili jsme se části rostliny anglicky. Vprostřed týdne jsme si užili na bruslích a zbylé dny jsme věnovali povídání m o Moraně a její výrobou a samozřejmě hozením do řeky. V odpolední družině se pokaždé staráme o morče Lindu, které se nám vrátilo na dvoreček po zimním pobytu.

V následujícím týdnu jsme byli nuceni školku uzavřít, kvůli nepříznivé virové situaci. Ale podklady pro téma „týden knihy“ jsme rodičům poslali, aby mohli s dětmi pracovat doma. Dětem se to moc líbilo a dostali jsme samé pozitivní zpětné ohlasy. Naučili se básničky, vyrobili si knihy, počítali a oslavili den svatého Patrika.

Poslední březnový týden se nesl v tématu čáp a ptáci, kteří odlétají do teplých krajin a kteří přezimují. Děti si doma zkusily procvičit ruku na čápovi, kterého měli nakreslit jedním tahem. Většina z nich si vyrobila čápy na komíně nebo čápy na špejli. A páteční dopoledne zpestřila Katka dětem videohovory, kde si popovídali o tom, jak se jim daří a dostali do příště malý domácí úkol, vyrobit něco velikonočního – dekoraci, přání, obrázek….

Další příspěvky…