Březen 2020 ve Volyňce

Written by admin

15 ledna, 2021

     Březen ve škole jsme zahájili s nadšením a plni očekávání, protože jsme měli v plánu mnoho zajímavých aktivit a projektů, například postavit si velký model cameryobscury. Tématem měsíce byla fotografie, která nás provázela jako červená nit všemi předměty. Pozornost jsme věnovali především její černobílé formě a také samotnému procesu toho, jak vlastně princip fotografie funguje –skrze světlo. Zkoumali jsme materiály a to, do jaké míry jsou průsvitné či průhledné. Experimentovali jsme a hráli si se stínem. V angličtině jsme využili rentgenové snímky a zopakovali tak části těla. Černobílou fotografii jsme rovněž využili v jednom z našich výtvarných projektů, kdy jsme do fotografické předlohy přidávali barvy vyšíváním pestrými nitěmi a bavlnkami. Výsledným obrázkům jsme přidali paspartu a darovali je našim maminkám a babičkám k Mezinárodnímu dni žen.V rámci tělesné výchovy jsme se vrátili zpět na ledovou plochu, abychom mohli opět nazout brusle a vyzkoušet, zda jsme náhodou nezapomněli, co jsme se naučili na prvním kurzu bruslení na podzim.

V prvním březnovém týdnu jsme ještě stihli oslavit narozeniny Jany a Štěpánky, a v rámci narozeninového překvapení si pochutnat na výborném dortu. Ve druhém týdnu nás bohužel ale čekalo naopak překvapení nemilé. Vláda přistoupila k mimořádným opatřením jako prevenci proti šíření viru COVID-19 a uzavřela do odvolání všechny základní školy v České republice. I když velice neradi, museli jsme tedy přistoupit k náhradnímu plánu a začít pracovat po zbytek měsíce všichni doma. Ale ani tam jsme nezaháleli. Ve zbylých dvou týdnech vládou nařízeného samostudia se školáci díky velké pomoci svých rodičů mohli dál věnovat svým pravidelným týdenním plánům a obohacovat své vědomosti a zlepšovat své dovednosti napříč všemi předměty. Zaměřili jsme se především na příchod jara a hledali jsme jeho posly všude kolem nás v přírodě. Zůstali jsme také věrní tématu měsíce. V českém jazyce jsme například popisovali fotografie z 20. let 19. století a v rámci domácího tvoření jsme si vyrobili puzzle ze staré fotografie a vyrobili fotoaparát z recyklovaného materiálu. V posledním březnovém týdnu jsme také do práce zapojili více technologie a každým dnem nás provázela tematickáfotovýzva. Podařilo se nám se také po dlouhé době vidět a slyšet skrze moderní technologie, které více zapojíme do našich každodenních školních povinností i v měsíci dubnu.

Nadšení a očekávání ze začátku měsíce března teď tedy vyměníme za přání všeho dobrého, hlavně zdraví a celkové duševní pohody, pro měsíc duben.

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Volyni

leden 2021 ve škole ve Volyni

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět...