Základní škola Volyňka, z.s.

ZŠ Volyňka České Budějovice
KontaktPřijímání nových žáků
 Filozofie školy

Každý člověk je od narození výjimečný. Ne každý má možnost rozvíjet svou výjimečnost až do dospělosti. Vzpomenete si, co všechno jste uměli, když jste byli malí? Do čeho jste se nořili s takovou vášní a zaujetím, že svět kolem vás přestal na chvíli existovat? A teď se zamyslete, jak často tento stav zažíváte dnes… Kam se všechny ty úžasné chvíle ztratily? Co z těchto pocitů nám zůstalo?

Vidíme, co všechno dokáží děti, které ještě ani nebyly ve škole. Umí malovat, míchat barvy, podepsat se, stavět domečky pro zvířátka i bunkry z gauče, opravit rozbitou hračku, ušít šaty pro panenku ze starého trička, počítat, vyřezat vycházkovou hůl, jezdit na kole, na lyžích, bruslích, plavat… Neustále se učí, protože CHTĚJÍ, protože jim to dává SMYSL a přináší RADOST. My dospělí většinou děláme to, co musíme, stresujeme se, velmi často nám naše práce smysl nedává, o radosti z našeho počínání ani nemluvě. A protože jsme nechtěli tento vzorec předávat dál, založili jsme Volyňku – školu, do které děti chodí rády, mohou rozvíjet své silné stránky i nad rámec povinných školních osnov.

Ve Volyňce děti neznámkujeme ani nesrovnáváme. Respektujeme jejich individualitu a podporujeme jejich přirozenou touhu po vzdělání.

Úvodní stránka

Volyňka

Škola, do které se děti těší

Nejste si jisti, zda vaše stávající škola dává dětem to, co potřebují? Využijte možnosti zažít si týden ve Volyňce na zkoušku.  Vaše dítě vyzkouší moderní styl výuky v malém kolektivu, partnerský přístup pedagogů a vřelé rodinné prostředí.  edná se o velmi jednoduchou proceduru. Stačí vyplnit žádost o přestup a předat ji našemu řediteli. Vše ostatní zařídíme dle školského zákona za Vás.

ZŠ volyňka České Budějovice

Předškoláci se v dětském klubu připravují na novou životní etapu, učí se samostatnosti, spolupráci ve skupině, orientaci v prostoru i čase, získávají grafomotorické dovednosti, rozšiřují si slovní zásobu v českém i anglickém jazyce. Každý týden podnikají výpravy do lesa, učí se porozumět přírodním zákonitostem a objevují  souvislosti velkého světa.

Kroužek lezení   |    Tvořivá hra

Již na prvním stupni se děti pravidelně setkávají s projektovou výukou, hodiny denně prostupuje angličtina i pobyt na čerstvém vzduchu. Díky účasti v programu Erasmus získají mezinárodní zkušenost při návštěvě kamarádů v zahraničí.

V rámci družiny se učíme sociálním dovednostem, hrajeme zapomenuté hry a tvoříme zajímavé výrobky.

Robotika a STEM  |   Kroužek lezení   |   Výtvarný kroužek

Ve školním roce 2023/2024 otevíráme v Českých Budějovicích druhý stupeň ZŠ. Pro více informací o volných místech se obracejte na Hanku Řepíkovou na zsvolynka.cb@gmail.com nebo na tel. 731 538 099.

Děti se mohou těšit na zážitkové hodiny chemie a fyziky, cizí jazyky využijí při krátkodobých zahraničních pobytech

• Rozšířená výuka AJ
  • Rodinná škola
  • Mezinárodní projekty
  • Individuální přístup
  • Zájmové kroužky
  • Moderní výukové metody

Základní škola Volyňka, z. s.
IČO 05200423
IZO 181087120