Duben 2020 v Dětské skupině

Written by admin

15 ledna, 2021

     První aprílový týden jsme začali ve školce on-line spojením. Katka všem dětem přečetla po obědě dvě pohádky. Dětem se čtení moc líbilo a budeme v tom pokračovat. Děti doma vyráběly velikonoční přání do Domova klidného stáří v Sousedovicích. Další on-line spojení s Katkou bylo ve velikonočním duchu, protože děti Katce ukázaly, jaké dekorace doma udělaly a samozřejmě si s ní o tom popovídaly.

Předvelikonoční týden byl velmi krátký, ale i tak jsme si ho užili. Katka nám přečetla pohádku o Zlatovlásce a Smolíčkovi. Na dvorečku nám vše krásně vykvetlo a rozvonělo se. Strom byl obsypaný růžovými květy a včely na jeho květech si bzučením užívaly krásného teplého dne. Dokonce se na stromě zahnízdila hrdlička. Z Domova klidného stáří v Sousedovicích jsme dostali zprávy, že jsme jejich klientům udělali přáníčky velikou radost. Na komín do Volyně přiletěla paní čápová.

Povelikonoční týden přálo hezké a slunečné počasí a tak jsme trávili hodně času venku každý po svém, někdo zahradničil, někdo chodil na procházky, někdo si jen hrál nebo dělal pokusy. Všichni jsme se ale sešli v úterý u Katčiných pohádek. Byl to princ Bajaja a O hloupém Honzovi.  Ve školce nám vyklíčila pecka z avokáda, ještě vyraší lístečky a můžeme přesazovat.

Další týden jsme si povídali o lidském těle, zubech a smyslech. Řekli jsme si co je pro zuby zdravé a co jim škodí a kolikrát denně je dobré si zuby čistit. Vše jsme si procvičili na různých aktivitách k tématu. Dvakrát týdně se s námi opět spojila Katka. V úterý nám zase přečetla pohádky Dlouhý, široká a bystrozraký a Sedmero krkavců. Ve čtvrtek jsme si popovídali o zubech a ústní hygieně.

Poslední dubnový týden jsme mluvili o záchranných složkách. Děti si procvičila na jaká čísla volat, jaké činnosti mají hasiči, policisté a lékaři. V úterý nám přečetla Katka pohádku O Budulínkovi a Jak šlo vejce na vandr. Od příštího týdne zase otvíráme školku a už se na děti moc těšíme.

Další příspěvky…