Duben 2020 ve Volyňce

Written by admin

15 ledna, 2021

     I v dubnu musely být brány školy kvůli nařízení vlády bohužel zavřené, a tak jsme měli všichni možnost vyzkoušet si něco nového. V našem snažení jsme ani tentokrát nepovolili, jen jsme se na místo školních lavic, setkávali ve virtuálním světě. Kromě našich běžných týdenních plánů a výukových balíčků, na nichž pracovali školáci doma s rodiči, jsme se viděli a slyšeli každé pondělí, středu a pátek prostřednictvím telekonference. Práce skrze vzdálený přístup a obrazovku počítače je pro většinu školáků nová, ale všichni si na novinku velice rychle zvykli a pracují ve svých skupinkách jako jeden tým. Děti se navíc vždy těší, že uvidí alespoň takto své kamarády a mohou se společně podělit o to, jak jim to doma jde a čím si krátí čas.

Začátek měsíce patřil Velikonocům. Děti si vyměnily velikonoční přáníčka se svými kamarády na Slovensku. Pamatovali jsme také na dědečky a babičky z Domu klidného stáří Sv. Anny v Sousedovicích a spolu s dětmi z dětské skupiny pro ně také vyrobili několik přáníček.

Tématem měsíce dubna byla kniha a knihám a příběhům s nimi spojenými jsme věnovali i všechny naše týdenní projekty. V úvodním týdnu měsíce jsme si představili a začali pracovat na našem větším projektu – na výrobě vlastní knihy v podobě leporela. Naučili jsme se, jaké části má kniha, co by nemělo v příběhu chybět, jak ho strukturovat a jak popsat hlavního hrdinu, a na závěr také jak popustit uzdu fantazie při ilustraci vlastních slov. Práci na leporelech jsme si všichni moc užili a školákům se projekty velice povedly. Slyšeli jsme příběh duhové opičky, které lidé kácí duhový prales, slona Rádži, který si našel nového kamaráda, nebo také příběh o novém velikonočním zajíčkovi a jeho dobrodružstvích. Projekt leporela následoval projekt obrázkového čtení a vytvoření vlastní pohádky. Školáci si mezi sebe rozdělili různé české pohádky a přetvořili je na obrázkové čtení. Ze všech odevzdaných pohádek vznikne jedna společná kniha, ke které se budeme moci vždy vrátit třeba v hodině čtení. V rámci celosvětového svátku Dne Země jsme poslední týden věnovali knize ohrožených zvířat, červenému seznamu. Každý si vybral jeden ohrožený druh a vytvořil pro něj kartu, z níž bylo možné vyčíst, jak zvíře vypadá, čím se živí, kde žije, proč je ohrožené, kolik nám jich na světě zbývá a třeba i to, jak jim pomoci. Měli jsme tak šanci poslechnout si o orangutanech, nosorožcích, velrybách, čolkovi a dalších zajímavých tvorech ze zvířecí říše.

Květen bude pro nás měsícem ve znamení květin a zahrad. Oslavíme naše maminky a hlavně, plánujeme se zase vrátit zpátky do školy.

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Volyni

leden 2021 ve škole ve Volyni

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět...