Květen 2020 v Dětské skupině

Written by admin

15 ledna, 2021

     Květen jsme ve školce začali tématem pampeliška. Řekli jsme si části pampelišky v češtině i angličtině. Z pampelišek jsme si upletli věnečky a některé poslali po vodě. Hodně jsme chodili ven, znázorňovali jsme početní příklady přírodninami. Na louce jsme udělali pampeliškový sirup a vymalovali obrázky na žluto pomocí pampelišky. Ochutnali jsme poslepu některé bylinky a pak jsme si s nimi ozdobili chlebík ke svačině. Procvičili jsme si venku na kytičkách anglické barvy a vyrobili jsme kytičky a přáníčka pro maminky k svátku matek.

Druhý květnový týden se nesl v tématu zvířata. Začali jsme domácími zvířaty v češtině i angličtině a zopakovali jsme barvy, při procházce venku jsme viděli ovce, kozy, kachny a slepice. Cestou zpátky do školky jsme potkali čápa z volyňského komína. V úterý jsme si povídali o hospodářských zvířatech a jejich užitku. Ve středu jsme si řekli co je hibernace a ve školce nás navštívila želva Ája. Potom jsme si želvičky vyrobili. Ve čtvrtek jsme si povídali o životních cyklech a mláďatech. Některá se rodí živá, některá z vajíček.

Předposlední květnový týden jsme měli téma počasí. Začali jsme deštěm a počítáním kapiček anglicky. Vyrobili jsme si mráčky s našimi jmény na kapičkách. Pokračovali jsme hudebním ztvárněním ročních období a podle poslechu jsme se snažili rozpoznat, o které období šlo. Pak jsme beze slov zvukově ztvárnili déšť za bouřky. V polovině týdne jsme si povídali o dalších druzích počasí v angličtině. Potom jsme si druhy, o kterých jsme mluvili, namalovali na kameny. Déšť a duhu jsme si vyzkoušeli venku na pokusech. Vyrobili jsme si korouhvičku a srážkoměr.

Květen jsme zakončili otevřením nového tématu léto v České republice. Řekli jsme si něco o českých městech, o státních symbolech, o našich sousedech, obyvatelích a jazycích, kterými se v Česku může mluvit. Vymalovali jsme si českou vlajku. A každý si vytvořil svůj vlastní erb. Také jsme si povídali o historii českých zemí a pověst o praotci Čechovi.

Další příspěvky…