Květen 2020 ve Volyňce

Written by admin

15 ledna, 2021

     Měsíc květen jsme se školáky věnovali tématu zahrad a květin a i tentokrát jsme se museli po většinu měsíce scházet primárně ve virtuálním světě. V prvním týdnu jsme si vyzkoušeli navrhnout svoji vlastní zahradu a sestavit 3D model podle anglického diktátu. Každá zahrada byla unikátní a slibovala bohatou úrodu. Ve druhém týdnu jsme se zaměřili na bylinky a zdravé vaření, kdy v kuchyni nesměly chybět rostliny a plody z našich zahrad a luk. Školáci si zvolili vlastní recepty a podle nich pak natočili krátká videa jako příspěvek do naší improvizované verze oblíbeného pořadu MasterChef. Závěrečný týden měsíce jsme měli již možnost všichni strávit zase společně v jedné třídě a podívali jsme se na rostlinky více do detailu. Zopakovali jsme jejich strukturu, druhy a některé se naučili i v angličtině. Květiny jsme také nakonec v rámci výchov vyráběli z různých materiálů a malovali.

Kromě světa rostlin jsme se v květnu také více zaměřili na dopravní výchovu a správné chování na silnici. Povídali jsme si o povinné výbavě jízdního kola, o bezpečném pohybu chodce a cyklisty jako účastníků silničního provozu. Připomněli jsme si, co najdeme v lékárničce a jak se zachovat v případě, že se staneme svědkem nehody. Květnové počasí nám jen nahrávalo do karet, když se díky sluníčku dalo vyrazit do přírody za poznáním právě třeba i na kole.

Čas uplynul jako voda a poslední měsíc tohoto školního roku je před námi. Budeme v něm hovořit o cestování a plánech do budoucna.

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Volyni

leden 2021 ve škole ve Volyni

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět...