Leden 2020 v Dětské skupině

Written by admin

15 ledna, 2021

     První týden po Vánocích jsme zahájili ve školce lyžařským výcvikem na Zadově. Počasí nám celkem přálo a všichni jsme kurz zvládli bez úhony. Instruktoři nás rozdělili do družstev podle našich zkušeností. Všichni jsme si čas na lyžích moc užili. Poslední den jsme dostali diplomy a medaile. Ve středeční odpolední družině jsme vyrazili po Volyni na tříkrálovou sbírku.

Další týden jsme si povídali o ukončení roku 2019 a o začátku a novoročních předsevzetích roku 2020. Každý přinesl ukázat vánoční dárek, který mu udělal opravdovou radost. V anglickém dnu jsme se naučili slovíčka frog, doll, duck a teddy bear. Děti si samy vytvořily balonek, do kterého vepsaly svoje předsevzetí. Zapojili jsme se do projektu Sněhuláci pro Afriku  a každý vytvořil svého sněhuláka. V pátek jsme si povídali o padajících hvězdách a splněných přání a tím jsme přešli na téma vesmír. V odpoledních družinách jsme se pustili do výroby takové vesmírné rakety z kartonů a její řídící jednotky.

V následujícím týdnu jsme začali mluvit o vesmíru a velkým třeskem ve školce vznikl náš vesmír. Náš mimozemšťan Paxík nám řekl něco o planetách a sluneční soustavě, o střídání dne a noci a proč se střídají roční období. Uprostřed týdne jsme postavili vlastní raketu a ozdobili jsme ji. Také jsme mluvili o hvězdách, znameních a zazpívali jsme si písničku Twinkle twinkle little star. Vytvořili jsme i vlastní rakety se svými jmény. Také jsme poprvé navštívili tělocvičnu, kde jsme si zacvičili a zahráli hry.

Poslední lednový týden jsme navštívili knihovnu a tělocvičnu, kde jsme si užili s vesmírnou jógou. Ke svačině jsme si udělali ovocné rakety a řekli jsme si něco o měsíci a jeho fázích. Procvičili jsme ruku nad grafomotorickými cvičeními. Ve čtvrtek jsme dostali vysvědčení a jako překvapení nás vzala Katka do kavárny, kde pro nás byl připravený jahodový dortík a horká čokoláda se šlehačkou.

Další příspěvky…