Leden 2020 ve Volyňce

Written by admin

10 února, 2020

Nový rok patřil ve škole novým začátkům. V prvním týdnu jsme se všichni, společně s naší dětskou skupinou a Dětským klubem Žirafa, vydali na lyžařský kurz na šumavský Zadov. Štěstí stálo při nás a školáci se mohli zdokonalit ve svých lyžařských dovednostech na zasněženém svahu. Domů se vždy vrátili ve zdraví a s úsměvem. Za své výkony na svahu pak na závěr všichni lyžaři obdrželi diplomy.
Ve druhém týdnu jsme se ohlédli za uplynulým rokem a zkusili si dát své malé osobní cíle a předsevzetí do roku 2020. Využili jsme krásného slunečného počasí a strávili jsme celé dopoledne venku. Vypravili jsme se na Andělíček, zkontrolovat a zalít naše stromečky. Čerstvě napadaného sněhu jsme si pak užívali i o přestávkách. Ve stejném týdnu jsme se také zapojili do projektu „Sněhuláci pro Afriku,“ jehož cílem je vybrat peníze po celé ČR pro financování nákupu a servisu jízdních kol pro děti v Africe, aby i ony měly šanci dostat se do škol a vzdělávat se.
Třetí lednový týden se nesl v duchu nového začátku v podobě Čínského nového roku. 25. ledna 2020 začal rok krysy a my jsme toho využili pro získání nových poznatků a zkušeností. Pověděli jsme si o zvěrokruhu a zjistili, v jakém znamení jsme se vlastně narodili. Vyzkoušeli jsme si kaligrafii, z geometrických tvarů sestavili draka a ve výtvarné výchově si vyrobili tradiční čínské bubínky. V rámci našeho pestrého sportovního vyžití během celého roku jsme tentokrát zahájili klasický školní tělocvik ve volyňské sokolovně.
V závěrečném týdnu měsíce jsme uzavřeli téma nových začátků a volně přešli na naše nové téma – vesmír. Za poznáním o vesmíru jsme se vypravili na přednášku do Městské knihovny. Ve škole jsme pak nové znalosti využili a vyrobili plakát sluneční soustavy. V rámci českého jazyka jsme si vyzkoušeli sestavit a popsat planetu vlastní. Originální nápady se jen hrnuly. V tělocviku jsme se pokusili natrénovat kotouly a jiné gymnastické prvky. Poslední den týdne byl zároveň posledním dnem prvního pololetí, a proto jsme ho pojali trochu slavnostněji. Za odměnu za tvrdou práci jsme se vypravili do Malé kavárny na zákusek a horkou čokoládu. Po příjemném občerstvení jsme si zahráli vědomostní hry a na samý závěr dne si rozdali pololetní vysvědčení. Pololetní a jarní prázdniny mohly začít!

 

První týden po Vánocích jsme zahájili ve školce lyžařským výcvikem na Zadově. Počasí nám celkem přálo a všichni jsme kurz zvládli bez úhony. Instruktoři nás rozdělili do družstev podle našich zkušeností. Všichni jsme si čas na lyžích moc užili. Poslední den jsme dostali diplomy a medaile. Ve středeční odpolední družině jsme vyrazili po Volyni na tříkrálovou sbírku.

Další týden jsme si povídali o ukončení roku 2019 a o začátku a novoročních předsevzetích roku 2020. Každý přinesl ukázat vánoční dárek, který mu udělal opravdovou radost. V anglickém dnu jsme se naučili slovíčka frog, doll, duck a teddy bear. Děti si samy vytvořily balonek, do kterého vepsaly svoje předsevzetí. Zapojili jsme se do projektu Sněhuláci pro Afriku  a každý vytvořil svého sněhuláka. V pátek jsme si povídali o padajících hvězdách a splněných přání a tím jsme přešli na téma vesmír. V odpoledních družinách jsme se pustili do výroby takové vesmírné rakety z kartonů a její řídící jednotky.

V následujícím týdnu jsme začali mluvit o vesmíru a velkým třeskem ve školce vznikl náš vesmír. Náš mimozemšťan Paxík nám řekl něco o planetách a sluneční soustavě, o střídání dne a noci a proč se střídají roční období. Uprostřed týdne jsme postavili vlastní raketu a ozdobili jsme ji. Také jsme mluvili o hvězdách, znameních a zazpívali jsme si písničku Twinkle twinkle little star. Vytvořili jsme i vlastní rakety se svými jmény. Také jsme poprvé navštívili tělocvičnu, kde jsme si zacvičili a zahráli hry.

Poslední lednový týden jsme navštívili knihovnu a tělocvičnu, kde jsme si užili s vesmírnou jógou. Ke svačině jsme si udělali ovocné rakety a řekli jsme si něco o měsíci a jeho fázích. Procvičili jsme ruku nad grafomotorickými cvičeními. Ve čtvrtek jsme dostali vysvědčení a jako překvapení nás vzala Katka do kavárny, kde pro nás byl připravený jahodový dortík a horká čokoláda se šlehačkou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Volyni

leden 2021 ve škole ve Volyni

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět...