leden 2021 v dětské skupině ve Volyni

Written by admin

29 ledna, 2021

Leden jsme v dětském klubu zahájili povídáním o Vánocích, zvycích a tradicích v novém roce. Povídali jsme si, že i přes různé pověry máme osud ve svých rukách, a tak jsme si vytvořili naše přání. V anglických dnech jsme zopakovali měsíce v roce. Věnovali jsme se i Třem králům. Četli jsme, skládali jsme písničku, zpívali a povídali jsme si o charitě a různých formách pomoci. Venku na nás čekaly úkoly od Třech králů a užili jsme si i sníh.

Následující týden jsme si povídali o Vesmíru. Venku na procházce jsme si zkusili náš velký třesk. Mluvili jsme o planetách, učili jsme se je i v angličtině. Z modelíny jsme modelovali mimozemšťany a sami jsme si také vyrobili planety. Byli jsme také bobovat.

Další lednový týden jsme zahájili povídáním o vzniku života na Zemi a bruslením. Mluvili jsme o vývoji zvířat na zemi až po dinosaury a vývoj člověka z opic. Vytvořili jsme si dinosaury z tvarů a zopakovali anglické měsíce. Koncem týdne jsme se bavili o dinosauřích vejcích. Některé jsme zkusili vyzdobit pomocí barevných papírů a z některých se nám vyklubali malí dinosauři.

Poslední týden v lednu jsme našli dinosauří vejce a každý z nás si vylíhl svého malého dinosaura. Užili jsme si venku sníh a vyrobili jsme si obří dino masku. Koncem týdne jsme dostali vysvědčení a slavnostní den jsme dostali ke svačině zmrzlinový pohár.

Další příspěvky…