leden 2021 v dětském klubu

Written by admin

6 února, 2021

Leden jsme v dětském klubu zahájili povídáním o vánočních dárcích a zvycích, Novém roce a novoročních předsevzetích u nás i ve světě. Mluvili jsme o zimních sportech a některé sportovce jsme si vytvořili. Také jsme mluvili o novoročních zvycích u nás v České republice, ale i v jiných státech světa. Řekli jsme si něco i o Třech králích. Protože napadl sníh, dosytnosti jsme si ho užili při bobování, koulování, ochutnávání a stavění sněhuláků.

Další týden nás provázelo téma Vesmír. Zahájili jsme velkým třeskem, aby i náš vesmír mohl vzniknout. Naučili jsme se, jaké jsou ve vesmíru planety. Mluvili jsme o Slunci, Měsíci, asteroidech, kometách a mimozemšťanech. Uprostřed týdne jsme si zabruslili.

Další lednový týden jsme věnovali vzniku života na zemi. Nejprve jsme mluvili o rostlinách a kapradiny jsme si otiskli do slaného těsta. Další den jsme mluvili o živočiších. Od prvních buněk a po dinosaury. Dinosaury jsme si pomocí kuliček vymalovali v krabici. A vytvořili z nich společné dílo. Také jsme si došli zabruslit na rybník a konec týdne jsme věnovali dinosauřím vajíčkům. Děti si na nich procvičily barvy a dokonce si každý sám svého dinosaura vylíhl.

Poslední lednový týden jsme si hráli na archeology a pracovali jsme s dinosauřími kostmi. Odlévali jsme si odlitky zkamenělin a vyráběli jsme přívěšky na náhrdelníky s dinosauřími otisky. Ve čtvrtek jsme předali dětem vysvědčení, shlédli jsme film Cesta do pravěku a jako překvapení dělala Kája holkám účesy a klukům malovala na obličej.

Další příspěvky…