leden 2021 ve škole ve Strakonicích

Written by admin

1 února, 2021

Měsíc leden byl pro nás ve třídě ve Strakonicích znamením nového začátku. První týden po Vánocích jsme shrnuli, co vše nám Ježíšek nadělil a jak pěkně jsme si užili vánoční svátky. Zhodnotili jsme rok 2020 a mohli krásně vplout do roku 2021. Ten jsme začali výrobou kalendáře dobrých skutků, do kterých si budeme každý měsíc zapisovat naše uskutečněné dobré skutky. Již za měsíc leden jsme jich společně splnili více než dost.

Celý měsíc jsme věnovali tématu: „svět zítřka.“ Jako první jsme nahlédli do vesmíru, vydali jsme objevovat jeho krásy skrze různé zajímavé aktivity. Vytvořili jsme obrazy inspirované vesmírem, vydali se na výstavu a přednášku od pana Václava Kubeše s názvem: Ze Strakonic do Vesmíru a vyrobili si vlastní lapbooky s planetami sluneční soustavy. Téma nás opravdu bavilo a užili jsme si u něj spoustu srandy a dozvěděli zcela nové a zajímavé informace. Postupně jsme se přesunuli na další, velice zajímavé téma, a to zrození života. Potom, jedna z paní učitelek sdělila dětem novinku o svém těhotenství, se děti chtěly dozvědět, jak se, tak malý človíček může na světě objevit. Velice zajímavou přednáškou a přečtením knihy Jak děti přicházejí na svět jsme zjistili, jak složitý je to proces, než se miminko na světě objeví. Děti se zkusily zamyslet, jak vypadaly ony samy v bříšku u své maminky a zachytily to na papír. Vznikly z toho opravdu povedené výtvory. Předposlední týden jsme věnovali převážně tématu času a vydali se do minulosti. Přes evoluci lidstva jsme si dokázali, jak na Zemi mohl vzniknout první člověk a jak vypadal svět před a po něm. Vytvořili jsme si časovou osu s evolucí lidstva a zhlédli zajímavý dokument. Také jsme si v rámci projektu vytvořili časovou schránku, do které si děti uložily své osobní věci a vše, co by rády v budoucnu ve schránce nalezly. Schránky jsme si vyzdobili, podepsali a uschovali do posledního školního roku, kdy si společně schránky opět otevřeme a srovnáme dosavadní pokroky. Poslední týden byl převážně ve znamení hodnocení 1. pololetí. Ve všech předmětech jsme se zkusili zamyslet nad tím, co vše nám první pololetí přineslo a co nového jsme sev něm dozvěděli. Na konci týden nás čekalo, pro někoho, první vysvědčení, a tak jsme si tento slavností akt užili všemi doušky.

Nezaháleli jsme ani v oblasti českého jazyka a matematiky. Prvňáčci již umí všechna velká tiskací písmena a několik malých. Dokáží již zcela bez problémů tvořit slova a skládat je do vět. Velice rychle si osvojili své čtenářské dovednosti a v psaní začali již svou druhou písanku. Všem se moc daří a je vidět, že je škola baví. Ani ostatní ročníky nezůstaly pozadu a naučily se opět další učivo, které rozšířilo jejich obzory.

Věříme, že nám druhé pololetí přinese opět spoustu zajímavostí. Škola nás všechny moc baví a jsme rádi, že se společně každý den můžeme setkávat ve škole a užívat si své přítomnosti. Přejeme si, aby všechny děti mohly opět zpátky do svých tříd a zažívaly chvíle radosti při objevování a poznávání okolních jevů skutečnosti tak, jako my.

Další příspěvky…