leden 2021 ve škole ve Volyni

Written by admin

1 února, 2021

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět zítřka.“ V prvním týdnu jsme se na skok vrátili do roku 2020 a společně ho zhodnotili, abychom si mohli dát nová předsevzetí a vyslovit naše přání pro právě začínající rok. Vytvořili jsme si vázané diáře, do nichž jsme naše přání a předsevzetí vepsali, abychom na ně v průběhu roku nezapomněli.

U propojování minulosti a budoucnosti jsme zůstali i po zbytek měsíce. Pověděli jsme si o objevování vesmíru a jakým způsobem takové počínání ovlivnilo naši přítomnost a dost možná změní i naše zítřky. Všichni si s radostí navrhli a následně vyrobili vesmírná plavidla nebo s pomocí modelíny dali vyniknout vlastní fantazii a ztvárnili, jak by mohla vypadat mimozemská stvoření.

Zavítali jsme do pravěku. První v pořadí jsme navštívili čtvrtohory a lépe poznali mamuty. Zjistili jsme také, že se vědci snaží tyto obry oživit ze vzorků DNA posbíraných ze zmrzlých ostatků mamutů nalezených v permafrostu v daleké Sibiři. Všichni jsme zvědaví, jak to nakonec dopadne. Kromě toho jsme si také vyzkoušeli vyrobit pravěké nástroje, trilobity a věstonickou Venuši z keramické hlíny a namalovat nástěnné malby. Ze čtvrtohor jsme se přesunuli do druhohor, kde jsme se blíže seznámili s předchůdci dnešních ptáků, s dinosaury. Školáci pracovali samostatně i v týmech, aby se více dozvěděli o dinosaurech své vlastní volby a navíc vytvořili velice povedené plakáty.

Protože nám v lednu zima konečně dopřála sněhovou nadílku, mohli jsme vyrazit vyzkoušet boby a sáňky na nedaleký kopec Děkan. Tělocvik na čerstvém vzduchu nám všem udělal dobře. Sněhových radovánek jsme si pak ještě mohli dosyta užít i na dvorečku při stavbě sněhuláka a koulování.

V posledním týdnu nás čekalo zakončení prvního pololetí a rozdávání pololetního vysvědčení. Všichni po celých pět uplynulých měsíců tvrdě pracovali, a to se tedy muselo promítnout i na jejich pololetním hodnocení. Snad nám to všem půjde stejně dobře i v pololetí druhém.

Fingerscrossed!

Další příspěvky…

Leden 2020 ve Volyňce

Leden 2020 ve Volyňce

     Nový rok patřil ve škole novým začátkům. V prvním týdnu jsme se všichni, společně s naší dětskou skupinou a...