listopad 2020 v dětské skupině a v dětském klubu

Written by admin

27 listopadu, 2020


 
Celý měsíc listopad se v dětském klubu nesl v tématu „svět pod lupou“. My jsme si jako téma zvolili živly.
První týden jsme měli oheň. Vyzkoušeli jsme pokus faraonův had, zhasínali jsme svíčky pomocí sklenice a dělali jsme ohňostroj pomocí pomerančové kůry a zahráli jsme si na hasiče.
Druhý týden se nesl v živlu země. Hrabali jsme se v hlíně a pozorovali žížaly a vše. Co se v hlíně hýbalo. Podívali jsme se, jak vypadá průřez zemí. Udělali jsme si vlastní sopky a pomocí jedlé sody a octa nám i vychrlila lávu.
Třetí týden jsme mluvili o vzduchu. Řekli jsme si, jak je pro nás všechny živí bytosti důležitý. Nafukovali jsme balonky, foukali bubliny. Uprostřed týdne jsme šli za svatým Martinem, který nám přivezl svatomartinské rohlíčky.
A poslední týden se nesl v tématu voda. Mluvili jsme o důležitosti vody pro život všeho živého na planetě Zemi, o znečištění vody, jejích skupenstvích a koloběhu vody. Každý den jsme zvládli několik pokusů s vodou. Vykouzlili jsme duhu pomocí skittles bonbonů, vytvořili jsme lávovou lampu a mnoho dalších. Pátek jsme věnovali přípravám na adventní čas.
 

]]>

Další příspěvky…