listopad 2020 v dětské skupině

Written by admin

17 prosince, 2020

     S novým měsícem jsme se pustili v dětské skupině do nového tématu a to byl „Svět pod lupou“. U nás ve školce jsme první týden zahájili povídáním o optických klamech. Řekli jsme si, že jeden z optických klamů je i duha, kterou vidí naše oči, ale ve skutečnosti není. Vytvořili jsme si 3D duhu z pěny na holení, herkulesu a potravinářského barviva. Pokračovali jsme v barvách a pokusech a tvořením s nimi.

Následující týden se nesl tématem objevů a vynálezů. Mluvili jsme o slavných vynálezcích a podrobně jsme se věnovali Leonardu da Vincimu. Řekli jsme si něco o jeho obrazech, nějaké jsme si i namalovali různými výtvarnými technikami. Zkusili jsme si vyrobit padák a větrník. Uprostřed týdne jsme šli po stopách svatého Martina, cestu nám značil kousky jeho červeného pláště. Na konci cesty jsme mu vyrobili mandalu z přírodnin a darovali jsme mu podkovy a husu. Na oplátku nás obdaroval svatomartinskými rohlíčky. Na konci týdne jsme vyráběli mističku na svíčku ze sádry.

Další týden jsme zahájili povídáním o svátku světla Diwali. Také jsme mluvili o sametové revoluci. Vyráběli jsme vlajky a na chvíli jsme se stali členy Občanského fóra. Revoluci jsme si sami uspořádali. Koncem týdne jsme se vypravili na naučnou stezku, kterou připravili naši školáci a prozkoumali jsem mikroskop.

Poslední týden v listopadu jsme měli téma živly, každý den jsme si povídali o jednom z živlů, dělali jsme různé pokusy a ty pak zapisovali a malovali do deníčků. Pátek jsme věnovali přípravě na advent. Ozdobili jsme si věnec a vánočně vyzdobili školku.

Další příspěvky…