listopad 2020 ve škole ve Strakonicích

Written by admin

17 prosince, 2020

     Měsíc listopad začal v naší třídě ve Strakonicích formou online výuky. V rámci vládního opatření jsme všichni museli zůstat doma a učit se jen přes počítač a samostatně. Musíme se všichni velmi pochválit, neboť jsme tuto situaci zvládli bravurně a s co nejmenšími problémy. Za to patří i velké díky rodičům, kteří se dětem věnovali a připravovali na výuku.

Jako měsíční téma jsme měli svět pod lupou. Naším úkolem bylo se podívat na věci všedního života různými pohledy. Snažili jsme se vytvořit zvětšeniny pod mikroskopem a vyobrazit je na papír. Poté jsme hádali, co každý vybral a mikroskopoval. Také jsme pracovali s lupou a hádali obrázky, které nebyly k rozeznání pouhým okem. Starší žáci si v rámci samostatné práce zkusili mikroskopovat hmyz a popsat jeho části těla. Také si zkusili vědu zvanou Daktyloskopie a na chvíli se stali vyšetřovateli. V polovině listopadu jsme pomalu přešli na přírodní živly a vytvářeli aktivity spojené s tímto tématem. Vyzkoušeli jsme si pokusy s vodou, vytvořili jsme si lodičky z přírodního materiálu, které jsme pustili po vodě a řekli si o vzduchu a ohni.

Od druhé poloviny listopadu jsme se již mohli přesunout zpět do školy a vyučovat již prezenčním způsobem, za což jsme všichni byli velice rádi! První den jsme byli všichni plní zážitků a povídali si, co všechno se za měsíc distanční výuky odehrálo. Rovněž jsme krásně přešli na další přírodní živel-vzduch a vytvořili jsme si vzdušné hady, které se pohybovali jen díky proudění teplého vzduchu nad topením. V rámci tělesné výchovy jsme se vydali na dobrodružství zvané pouštění draků. Děti si vyzkoušely, jak funguje vítr a proč draci mohou létat. V posledním týdnu nás čekala přednáška od paní učitelky z gymnázia, která nám připravila velmi zajímavou hodinu plnou mikroskopování a biologie. Děti si vytvořily vlastní preparát, který zkoumaly pod mikroskopem. Také se dozvěděly a ověřily proč jsou rostliny zelené, jak dýchají, proč mohou vonět a jak vypadá vodní živočich, zvaný perloočka. Byla to velmi zábavná a zajímavá hodina! V rámci projektů jsme si naživo ověřili pokus, ve kterém jsme používali oheň a sklenici. Také jsme si naživo vyzkoušeli situaci, která nám demonstrovala případ, kdyby v naší třídě začalo hořet. Děti již ví, jak se chovat při této situaci, jak se dostat ze školy díky nouzovému východu a jak případně uhasit oheň pomůckami, které se v budově nacházejí.

Mimo projekty jsme směle pokračovali dále v českém jazyce a matematice. Již umíme další souhlásky a zlepšujeme se ve čtení. V matematice dokážeme počítat a přemýšlet do 20. V rámci anglického jazyka jsme se naučili slovíčka na téma: zvířata, emoce, počasí, roční období, přírodní živly.

V posledním týdnu jsme se začali pomalu připravovat také na vánoční období. Vytvořili si adventní věnce, řekli si, co je advent, proč se slaví a kde to všechno vlastně vzniklo. V rámci psaní si napsali dopis školnímu Ježíškovi a dokončili záložky a přání, které jsme poslali našim kamarádům na Slovensko.

I přes to, že jsme polovinu listopadu strávili doma, jsme zvládli spoustu aktivit a naučili se již další nové poznatky o světě a životě, které nás posunou zase o krok dále. Již se všichni těšíme na lidmi nejoblíbenější měsíc- PROSINEC!

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Strakonicích

leden 2021 ve škole ve Strakonicích

Měsíc leden byl pro nás ve třídě ve Strakonicích znamením nového začátku. První týden po Vánocích jsme shrnuli, co vše...