Pohádkový příměstský tábor červenec 2019

Written by admin

26 července, 2019

     Pohádkový příměstský tábor jsme zahájili v prostorách školy. Děti prozkoumaly prostory a hned se vrhly na různé aktivity s pohádkovými i jinými tématy. V ranním kruhu jsme se všichni seznámili, a protože je to anglický tábor snažili jsme se mluvit anglicky.

Tématem prvního dne byla pohádka „The very hungry caterpillar“. Po jejím přečtení jsme se dozvěděli, co všechno musela housenka sníst, aby se mohla zakuklit a vyklubal se z ní motýl. Po svačince jsme si takové nenasytné housenky vyrobili z platíček na vajíčka. Pak jsme zamířili ven, kde jsme pozorovali hmyz a zahráli si ještě několik housenkových her. Po obědě jsme vymalovali obrázky toho, co všechno housenka snědla a nalepili si je na víčka. Ve zbývajícím čase jsme si vyrobili venku na dvorečku rytmické hudební nástroje.

Druhý den jsme si povídali o pohádce „Gingerbreadman“. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží
a vydali se na výlet do Malenic, kde jsme podle vyznačené cesty došli až k jeskyni. Na cestě k jeskyni jsme měli zastávky, na kterých jsme plnili úkoly, které se týkaly pohádky „O perníčkovi“. U jeskyně jsme objevili poklad v krabici – byly to malí perníčci. Hned jsme se do nich pustili. Moc nám chutnali. Potom jsme si opekli buřty a vydali jsme se na cestu zpět. V Malenicích jsme navštívili hřiště a starší děti se podívaly na faru, kde si zkusily různé pokusy a hlavolamy. Odpoledne jsme se vydali vlakem do Volyně, kde si nás vyzvedli rodiče.

Třetí den nás provázela pohádka „O třech prasátkách“. V ranním kruhu jsme si řekli o čem pohádka přesně je, převyprávěli jsme ji i v angličtině. Děti si ji poskládaly na našich magnetických pohádkách a vydali jsme na Andělíček. Při cestě tam jsme dostali pracovní listy, do kterých jsme si zapisovali, které věci a zvířata jsme viděli, samozřejmé vše anglicky. Po příchodu nahoru jsme zkontrolovali naše pracovní listy a posvačili jsme. Pak jsme začali stavět domečky jako tři prasátka. Stavěli jsme je pro naše oblíbené figurky, které si každý přinesl z domova. Zahráli jsme si zvířecí kvíz. Jana v angličtině popisovala jaké je zvíře a my ho měli za úkol uhodnout a zaškrtnout na papíře. Vyrobili jsme si ze šišek a záclon poletuchy. Potom jsme poobědvali a zahráli jsme si hru na veverky. Po příchodu do školy jsme si krátce odpočali a na dvorečku jsme rozmíchali beton, abychom si zkusili postavit domeček z cihel. Potom jsme zkusili postavit domeček ze dřeva a slámy.

Ve čtvrtek jsme si povídali o pohádce „Bouda budka“. Hned ráno jsme si zahráli pohádku jako divadlo. Každý z nás dostal čepičku (frog, hedgehog, wolf, dog…), která připomínala nějaké zvíře a pohádku jsme si zahráli. Potom jsme se vydali k řece, kde jsme se trochu zchladili, našli si kameny, které se nám líbí a namalovali je. Pak jsme si dali svačinku – malinový koláč. Po svačince jsme si vyrobili lodičky z kůry a vory, které jsme pouštěli po řece. Všichni jsme si dopoledne moc užili. Po obědě jsme pracovali hlavně se zvířaty, někdo je rozděloval na dřevěné kontinenty, někdo je na kontinenty nalepoval a někdo si skládal zvířecí puzzle. Pak jsme si všichni u stolu vyzkoušeli udělat svojí vlastní sopku z modelíny a smícháním jaru, sody a octa nám sopka i chrlila lávu. Po odpolední svačince si nás vyzvedli rodiče.

Poslední den pohádkového tábora nás provázela pohádka „O třech medvědech“. V kruhu jsme si pomocí kamenů, na kterých byly nalepené obrázky s dějem příběhu, řekli o čem to je a kameny jsme podle toho sestavili. Pak jsme se přesunuli do kuchyně a sami jsme si uvařili kaši, jako měli medvědi v pohádce. Dozdobili jsme si ji ovocem a sušenkami. Po svačině jsme vyrazili k řece, kde jsme hráli různé týmové hry ve vodě. Nosili jsme hořící svíčku jako štafetový kolík nebo jsme si ve vodě zkoušeli sebrat papírové ocásky. Po obědě jsme odpočívali a pak jsme si na malé ubrousky natiskli různá tiskátka. Těsně před příchodem rodičů jsme si vyráběli různé kulisy z kartonu.

Další příspěvky…