Příměstský tábor CESTOMÁNIE srpen 2020

Written by admin

30 srpna, 2020

     V pondělí jsme zahájili poslední letošní příměstský tábor pro naše předškoláky a školáky, a to s tématem Cestománie. Začali pozvolným tempem, přivítali mezi sebou nové spolužáky, a protože jsme se dlouho neviděli, měli jsme toho spoustu k vyprávění. Zkusili jsme po prázdninové pauze rozhýbat prsty a pracovali jsme s vlajkami různých států světa. Také jsme se byli proběhnout venku.

Úterní den jsme věnovali převážně Africe. Zkusili si vzpomenout na africká zvířátka v angličtině, přečetli si africké pohádky a odpoledne zkoušeli vyrábět africké masky. Dopoledne jsme se také vydali protáhnout se na hřiště.

Ve středu se na nás celý den při výletě do Strakonic usmívalo sluníčko, děti zvládly splnit všechny úkoly připravené hry věnované strakonickému hradu a nachodily pěkných pár kilometrů. Vyšlapali jsme 128 schodů na Rumpál a podívali jsme se i na hřiště na Podskalí, kde jsme si pochutnali na lívancích při našem poledním pikniku. Cesta zpět vlakem nám rychle utekla.

Ve čtvrtek jsme cestovali s dětmi do Austrálie a zavítali na zelené hřiště. Zopakovali jsme si anglicky barvy a vyzkoušeli několik různých výtvarných technik s australskými zvířátky.

Poslední den táboru je za námi a věřím, že si všichni alespoň trochu ten týden s cestováním po světě užili. Dnes jsme zakotvili v Evropě, zkusili si práci s mapou a odpoledne tvořili známé evropské památky z brček.

Další příspěvky…