Příměstský tábor INDIÁNI červenec 2020

Written by admin

31 července, 2020

 

     První den indiánského příměstského tábora jsme se v ranní kruhu seznámili,dali jsme si indiánská jména a vyrazili na Andělíček. Tam jsme stavěli teepee a vyráběli  kouzelné mastičky z různých bylinek. Po poledním klidu, jsme si poslechli pohádku o šamanu a potom jsme připravili trička na batiku a vyrobili jsme lapače snů.

Druhý den jsme si zopakovali zvířátka a dodělali herbář, který jsme si ukázali v pondělí. Pak jsme vyrazili k řece, kde jsme se koupali, pouštěli lodičky a malovali životní cykly na kameny. Odpoledne jsme dodělali naše trička a začali vyrábět koníky.

Uprostřed týdne jsme zvládli výpravu na Mlaď a zajezdili jsme si na koních. K obědu jsme měli skvělé lívance a cestou zpět jsme hledali zlato v řece. Po návratu jsme si krátce odpočinuli a pak jsme si šli hrát na dvoreček.

Čtvrtek byl den plný tvoření. Dodělali jsme koníky, na kterých jsme jeli na vyjížďku na Ostrovec a tam na nich závodili. Vyrobili jsme barevné čelenky i náhrdelníky, dřevěné amulety i totemy z modelíny.

Indiánský týden jsme završili výpravou ke kapličce svaté Ludmily, po cestě jsme plnili úkoly a sledovali znamení. Opekli jsme parky i hady z těsta. A na závěr jsme zvládli i zmrzlinu. Děti i my jsme si tábor moc užili a už se těšíme na další.

Další příspěvky…