Prosinec 2019 v Dětské skupině

Written by admin

16 ledna, 2021

     První prosincový týden ve školce jsme si zapálili jednu adventní svíčku na našem věnci. Poslali jsme dopis Ježíškovi přes naši nebeskou schránku a předškoláci procvičili svoje matematické dovednosti na montessori pomůckách. Absolvovali jsme další lekci bruslení a při cestě zpět jsme se zastavili v lesní školce, kde jsme pomohli vybrat a uříznout vánoční stromeček do školy. Na Barboru jsme si řekli něco o této tradici a vydali jsme se na muzejní zahradu pro barborky, uvidíme, jestli vykvetou. Na Mikuláše nás navštívila svatá trojice a za básničku nebo písničku jsme dostali od anděla balíčky. Týden jsme zakončili vánočním tvořením s rodiči a besídkou.

Následující týden jsme navštívili knihovnu, kde jsme se dozvěděli něco o adventních zvycích. Pokračovali jsme v bruslení a odpoledne jsme zdobili medaile ze slaného těsta. Pro trenéry jsme upekli jako překvapení perníčky. Uprostřed týdne jsme vyrobili vánoční přání pro rodiče a zašli jsme na poštu je poslat. Také jsme stříhali vločky z papíru a malovali jsme vánoční kapry.

Poslední týden před Vánocemi nás hned ráno navštívila paní Igelitová a Bezobalová. Potom jsme si zkusili upéct linecké cukroví. Úspěšně jsme zakončili kurz bruslení. Dostali jsme vysvědčení a trenérům jsme předali perníčky a vlastnoručně vyrobené medaile. Na dvorečku volyňského muzea jsme společně s DK Žirafa zahráli Živý betlém. Navštívili jsme Dům klidného stáří v Sousedovicích a i tam jsme předvedli Živý betlém a každé dítě pomohlo vyrobit babičce nebo dědečkovi vánoční stromeček. Poslední den byl slavnostní. Rozbalili jsme dárky, které nám Ježíšek nadělil, vyzkoušeli jsme si vánoční zvyky a pak jsme se přesunuli do pošumavské tržnice, kde nás čekal slavnostní společný oběd.

Další příspěvky…