Prosinec v dětském klubu a dětské skupině ve Volyni

Začátkem prosince jsme v dětském klubu ukončili kurz bruslení, který jsme si moc užili. Mluvili jsme o adventu a každý den plníme úkoly z adventního kalendáře. Máme i věnec, na kterém nám svítila už druhá adventní svíčka. Zapojili jsme do projektu krabice od bot a zabalili jsme nějaké dárečky pro děti, které to potřebují. Pracovali jsme na vánočních pracovních listech a tvořili jsme zimní a vánoční výzdobu.

Další týden jsme každé ráno pracovali na úkolech v adventním kalendáři a mluvili jsme o vánočních symbolech. Užili jsme si besídku, která se nám vydařila. Přišel za námi čert, Mikuláš a anděl, kteří nám dali balíčky a přinesli nám vstupenky do kina na Čertovskou pohádku. Hodně času jsme trávili venku, protože napadl sníh a my jsme si ho moc užili.

Poslední týden před vánocemi jsme mluvili o Santa Clausovi, procvičili jsme si barvy v češtině i v angličtině. Vytvořili jsme svícny z pomerančů a užili si tělocvičnu. V pátek jsme si užili stromeček a dárečky. Vyzkoušeli jsme si různé vánoční tradice a pochutnali jsme si na slavnostním obědě.

V prosinci jsme si v dětské skupině užili poslední hodinu bruslení. Tvořili jsme adventní věnec, na kterém jsme zapálili první svíčku. Mluvili jsme o adventu a začali jsme číst povídky z knihy Vánoce pro kočku. Pracovali jsme na vánočních pracovních listech a pilně jsme nacvičovali na vánoční besídku.

V dalších dnech jsme mluvili o Barborce. Tvořili jsme vánoční stromečky a přáníčka. Četli jsme si adventní pohádky a užívali si hlavně venku ve sněhu. Navštívil nás také čert, anděl a Mikuláš, který nám přinesl balíčky a pozvánku do kina na Čertovskou pohádku.

Poslední předvánoční týden jsme si povídali o svaté Lucii. Tvořili jsme a nacvičovali jsme na besídku. Besídka se nám vyvedla, poslední den jsme si rozbalili dárečky pod stromečkem a užili jsme si společný slavnostní oběd.

Další příspěvky…