Prosinec 2018 ve Volyňce

Written by admin

26 prosince, 2018

     V prosinci jsme se zúčastnili adventních trhů ve Volyni s naší mikulášsko-vánoční dílničkou. Děti i návštěvníci vyráběli čerty, papírové betlémy a svícny.

4. prosince jsme si přečetli příběh o svaté Barboře a dokonce nás Barča i navštívila. Dopoledne nám svítilo sluníčko, když jsme si šli barborky natrhat. Také jsme si vybarvili vitrážové obrázky svaté Barbory. Odpoledne v družině jsme se připravovali na čerty a Mikuláše. Zpívali jsme písničku o čertech a u toho vyráběli pohyblivé loutky čerta, Mikuláše a anděla. Kluci sepsali i seznam hříšníku, zralých pro peklo.

První týden jsme zakončili oslavou Eliščiných kulatých narozenin.

Celý měsíc jsme poctivě nacvičovali koledy a repliky na divadelní představení Vánoční příběh (živý betlém), které jsme sehráli na volyňském náměstí společně s DK Žirafa. V odpoledních družinách jsme připravovali rekvizity – housle, dudy, basu, dary a koruny pro tři krále.

V posledním týdnu v úterý jsme jeden den věnovali etiketě a společenskému chování. Říkali jsme si, co je slušné a neslušné při stolování, jak se k sobě chováme a učili jsme se říct ne. Společně jsme připravili bramborový salát, řízky jsme si tentokrát nechali usmažit, a slavnostně jsme prostřeli stůl. Všichni jsme usedli podle jmenovek, Eliška pronesla přípitek a vychuntali jsme si společně tu dobrotu.

Ve středu odpoledne jsme navštívili Dům klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích. Zazpívali jsme babičkám a dědečkům koledy, přednesli básničky, zatancovali a předali vlastnoručně vyrobená vánoční přání. Všichni jsme měli z návštěvy velikou radost.

Poslední den před Vánoci jsme pro rodiče a příbuzné připravili malé občerstvení a ve společném čase si užili vánoční tvoření. Potom jsme se přesunuli pod vánoční stromek na náměstí, kde jsme konečně ukázali náš živý betlém.

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Volyni

leden 2021 ve škole ve Volyni

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět...