říjen 2021 v dětském klubu a dětské skupině ve Volyni

Další měsíc jsme v dětském klubu začali tématem řemesla a povolání, které nás provázelo čtrnáct dní. První říjnový týden jsme si zahráli na cukráře a zkusili jsme si sami ozdobit muffinky a moc nás to bavilo a výrobky nám moc chutnali. Navštívila nás také paní zubařka, která nám ukázala, jak si správně čistit zuby a pečovat o ně. Došli jsme se podívat i do volyňské hasičárny, kde nás místní hasiči provedli a ukázali nám auto. Také nás navštívila kadeřnice, která nám ukázala různé druhy nůžek, které používá a další věci.

I další týden se nesl v tématu povolání a řemesla. Zkusili jsme si práci paní aranžérky a vytvořili jsme si hrníčkovou podzimní výzdobu. Navštívil nás pan fotograf, který nám pověděl vše o historii fotoaparátů a fotografií, ukázal nám, jaká dělá svatební videa a mohli jsme se vyfotit ve fotobudce, která nám okamžitě vyplivla naše fotky. Také jsme se ráno při určování počasí učili novou anglickou písničku – How is the weather today. Zopakovali jsme dny v týdnu na píseň-Days of the week. Zahráli si na různá povolání hru – Hádej kdo jsem a poté procvičili prstíky při stříhání a lepení. Po proběhnutí na hřišti nás čekal workshop od Slovosletu na téma – Jak zní svět.

Následující týden se nesl v tématu Česká republika. Mluvili jsme o českých nej… Našich jídlech, pivu, vínu, významných sportovcích, stavbách a dalším. Vyráběli jsme českou vlajku. Říkali jsme si, jaké jsou naše státní symboly a zpívali jsme naši českou hymnu.

Koncem října jsme uspořádali Halloweenskou párty. Přišli jsme v maskách, mluvili jsme o tomto svátku a dělali jsme Halloweenské aktivity. Ke svačině jsme si dali krvavé prsty, pavouky, duchy a jiné dobroty. Také jsme mluvili o svátku Dušičky a došli jsme na místní hřbitov zapálit svíčky.

Měsíc říjen jsme v dětské skupině zahájili tématem povolání a řemesla. Hned první týden jsme si zkusili být cukráři a ozdobili jsme si muffinky. Navštívili jsme hasičárnu ve Volyni. Navštívila nás paní zubařka a kadeřnice, která nám ukázala, jaké nástroje používá, jak se jmenují a ukázala nám, jak se stříhají vlasy. Také jsme si zazpívali v rámci francouzštiny písničku Bonjour.

I druhý říjnový týden nás provázelo téma povolání a řemesla. Zkusili jsme si povolání aranžérky a nazdobili jsme si podzimní dekoraci do hrnečku. Také nás navštívil pan fotograf, který nám pověděl o historii fotografií i foťáků a nakonec nás vyfotil ve fotobudce. Také jsme se zúčastnili workshopu v rámci slovosletu.

Další týden jsme si povídali o životě ve městě a na vesnici, rozdílech, výhodách atd, vyplnili jsme si pracovní listy a vytvořili obrázky města. Prošli jsme se po Volyni a ukázali jsme si různé obchody a místa, které na vesnici nenajdeme. Vyrazili jsme na výlet do Vimperka, který jsme si odhlasovali ve volbách. Moc jsme si výlet užili. Také jsme se protáhli při ranním cvičeních a zopakovali jsme si anglické písničky.

Poslední dny měsíce října jsme věnovali Halloweenu a Dušičkám. Užili jsme si Halloweenský den v maskách, měli jsme tématickou svačinu a zahráli jsme si hry. Také jsme mluvili o Dušičkách a Dni všech svatých a navštívili jsme Malsičku.

Další příspěvky…