Měsíc sklizně a výletů – říjen 2017

Written by admin

3 srpna, 2018

     Říjen byl měsíc sklizně a výletů. Často jsme chodili na muzejní zahradu a tam sklízeli plody, které nám přes prázdniny uzrály. Vybrali jsme brambory z našeho malého záhonku. Na kompostu se nám urodily dýně a z jabloní jsme otrhali jablíčka. Hodně času jsme trávili venku, byli jsme ve Strakonicích na Podskalí a v Malenicích, abychom zjistili, jestli jsme schopni cestovat společně autobusem nebo vlakem. Seznámili jsme se s magickou mocí trianglu, který dokáže všechny přivést k odpočinku.V tématu jablíček poznali básničku One little apple. Procvičili si slovíčka zvířat, slova big, small, stand up, sit down. A poznali veselou vránu Maggie.Naučili odpovědět na otázku what is the weather today?A při našem Snack time – svačinách začalo naše Cooking show, kdy děti samy pomáhaly svačinky dotvářet.

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Volyni

leden 2021 ve škole ve Volyni

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět...