Říjen v Dětské skupině 2019

Written by admin

16 ledna, 2021

     První školkový říjnový týden jsme si řekli něco o houbách, pojmenovali jsme je podle atlasu a rozdělili na jedlé a nejedlé. Pak jsme si podzimní houby vybarvili. Další dny jsme opakovali anglické barvy, zpívali jsme písničku o barvách a duze a procvičili jsme je také ve hře bingo. Ve čtvrteční družině jsme vytrhali papriku a rajče a vysadili jsme jahody. V pátek si děti užily francouzštinu se Štěpánkou.

Další říjnový týden jsme opakovali v anglických dnech barvy a počítání. Učili jsme se novou anglickou písničku Finger Family. Začali jsme téma rodina a ukázali jsme si fotky nás a našich rodičů a prarodičů. Středy jsou stále věnovány plavání. Hodně jsme chodili ven a užívali si posledního sluníčka.

Třetí týden jsme zahájili pokračování tématem rodina. Mluvili jsme o zrození a smrti. Vytvořili jsme na karton velký školkový strom, kterému jsme udělali větve z papírové kaše pro každého z nás. Po zaschnutí jsme větve hnědě natřeli a každý si nalepil fotky na svojí větev. V tomto týdnu jsme si společně se školáky udělali výlet na Andělíček a tam zasadili dva stromky tímto činem jsme se zapojili do akce obnova českých lesů. Ve středu jsme podnikli výlet, společně se školáky, na výlov Sousedovického rybníka. Ukázali jsme si tam různé druhy ryb. Byli jsme všichni nadšení. Nabitý týden jsme zakončili přednáškou Lukáše Sochy a Tomáše Vaňourka z cestovatelského projektu Zikmund100.

Poslední týden jsme se připravovali na blížící se Halloween, pekli jsme perníčky a na dvorečku jsme dlabali dýní, která nám svým světlem vždy ráno zpříjemňuje příchod do školky. Také nám přichystalo překvapení naše morče Linda, která porodila dvě malá morčátka. V tématu rodiny  nás přišla babička Jindra Černá, která představila dětem lásku k píšťalám a flétnám. Udělali jsme si výlet do strakonické knihovny na Storytelling – Africké povídačky, v rámci festivalu Slovosled. Intenzivně jsme se věnovali našemu školkovému stromu z fotografií. Dokončili jsme, ozdobili ho listím a pověsili na chodbě.

Poslední říjnový den jsme po svačině navštívili školáky a všichni v maskách jsme si užili halloweenské hry a tančili jsme.

Další příspěvky…