Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od školního roku 2019/2020

     Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od školního roku 2019/2020

     Zápis 1. třídy pro školní rok 2019/2020 Ve dnech 24. 4. a 26. 4. 2019 se uskutečnily zápisy do 1. třídy pro školní rok 2019/2020. Celkem přišlo 5 zákonných zástupců, kteří věří v koncepci a myšlenky Volyňky. Někteří přišli i se svými dětmi, budoucími prvňáčky. Ty si místo podpisu dokumentů vyrobily ptáčka s vlněnými křídly. 🙂

Náš zápis neprobíhal jako na státní základní škole. Do Volyňky přijímáme pouze děti, které prošly tzv. týdnem na zkoušku, tedy zkusí si být školákem ve Volyňce. Každý dostane svůj týdenní plán, pracuje s ním jako ostatní a v pátek odpoledne se scházíme s jeho rodiči a diskutujeme, jak se ve škole cítilo, jak se mu s ostatními pracovalo, jestli by ho vůbec bavilo do takové školy chodit. Pokud se všechny tři strany shodneme, že se nám spolu bude ve Volyňce dobře pracovat, s rodiči si pak sedneme, promluvíme si o chodu školy, školném, spolupráci, účasti na akcích pořádaných školou, eventuálně vedení zájmového kroužku a schůzku zakončíme podpisem smlouvy. Zápis do 1. ročníku základního vzdělávání už je pro nás a „naše“ rodiče a děti jen formalita.

Další příspěvky…

Září a říjen 2021 v ZŠ Volyňka

Září a říjen 2021 v ZŠ Volyňka

Už jsou to dva měsíce, co jsme se po prázdninách vrátili do školy. První školní den jsme se všichni radostně přivítali...