Srpen 2019 ve Volyňce

Written by admin

16 září, 2019

     Srpen ve Volyňce byl ve znamení příměstského táboru s názvem „V zámku a podzámčí,“ který se
konal v jeho třetím týdnu.

První den tábora se nesl v duchu seznamování se, a to s tématem týdne, prostorem i jeden s druhým navzájem. Zkusili jsme si práci v týmech a v rámci stmelovací aktivity si postavili hrad z několika různých přírodních materiálů. Hrady jsme si patřičně pojmenovaly a nechyběl ani krátký příběh o tom, kdo vlastně v našich hradech žije. Po svačině jsme se vydali hledat ztracené klíče k zamčenému pokladu, které nám po splnění úkolů předávala hraběnka Dorotka. Po obědě a krátkém odpočinku jsme si zahráli hru na Sněhurku a v tvořivé dílničce jsme stavěli vzdušné zámky z papíru.

V úterý jsme se na základě obsahu tajemného batůžku dozvěděli, jaké profese mohli kdysi vykonávat lidé žijící na zámku. Seznámili jsme s rytířem, kuchařem, šaškem, ale i samotnou kontesou. Posvačili jsme chleba s jedlými květy a vydali se ven hrát různé hry, na nichž jsme si potrénovali barvy a slovesa v angličtině. Svůj umělecký talent jsme podrobili zkoušce, když jsme měli za úkol za pomoci křídy vybudovat bludiště nebo zámek se zahradou. A aby těch kreativních zkoušek nebylo málo, po obědě jsme si navrhli a vyrobili rodové erby.

Středa byla ve znamení emocí. Ve čtvrtek nás čekal výlet do Blatné, kde se kdysi dávno točila
pohádka O šíleně smutné princezně, a proto jsme celý den věnovali emocím. Naučili jsme se je
vyjadřovat nejen beze slova pomocí různých grimas obličeje, ale také slovem v angličtině. K tomu
nám pomohly hry se smajlíky. Hráli jsme na tichou poštu, vyprávěli si pohádku „O šíleně náladovém králi“ a v odpoledním bloku si vyrobili náladové loutky z papíru.

Ve čtvrtek jsme se vydali do na výlet do Blatné. Užili jsme si jízdu vlakem i autobusem, podívali se do zámecké zbrojnice a na výstavu princezen. V zámecké zahradě jsme nakrmili daňky a cestou na
autobus domů se zastavili na výbornou točenou zmrzlinu.

Pátek byl dnem posledním a tak jsme se vydali na delší výpravu na kopeček Andělíček. U kapličky
jsme si zahráli „hide and seek“, na honěnou, a zopakovali, jak se anglicky řeknou různé pokrmy.
Cestou zpět do školy jsme měli za úkol být v pozoru a hledat předem určené předměty, podle nichž
jsme mohli najít cestu zpátky do školy. Po obědě jsme připravili hostinu pro prince a princeznu, které jsme si na tu velkou slávu vystříhali a oblékli z papíru. Na závěr jsme si vyplnili starodávný pergamen a s celým týdnem se tak symbolicky rozloučili.
Poslední týden ve Volyňce byl týdnem plným příprav pro nadcházející nový školní rok. Brány školy se budou otevírat 2. září. Těšíme se!

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Volyni

leden 2021 ve škole ve Volyni

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět...