Únor 2019 v Dětské skupině

Written by admin

16 ledna, 2021

     Jak se učí školáci ve Volyňce? Společně i samostatně. Jak potřebuji. Každý má totiž svůj týdenní plán. A jak a na čem budou pracovat, záleží na nich. Týdenní plán si můžeme představit.

Týdenní plán si můžeme představit jako individuální rozvrh hodin. Každý má totiž svůj. Každý jede totiž svým tempem. Ano, stane se, že mají některé úkoly stejné, je to proto, že téma v přírodních vědách a téma měsíční je stanoveno pro všechny. Ale jsou aktivity, které mají společné, ale přesto je každý po svém vytváří i výsledek je pak jedinečný. Nezáleží, jak se výsledku dopracuji, je důležité dobře se na práci soustředit, nevzdávat se, když napoprvé úkol nepochopím, a sám mít z práce radost. Hodnotí se tedy školáci sami po skončení každého úkolu, s tím, že učitel jeho práci viděl a pokud shledal nejasnosti, byly hned napraveny. Na konci týdne školáci plány odevzdají s vlastním hodnocením své práce během týdne – co se jim povedlo a na čem by měli podle sebe zapracovat. Hodnocení projdou společně s učitelem a on sám jim napíše do „svého“ rámečku, jak práci školáků viděl on. Plány i pracovní listy si zakládají pečlivě do šanonů a vytváří si každý své portfolium.

Další příspěvky…