Únor 2020 ve Volyňce

Written by admin

15 ledna, 2021

     Než s únorem začalo ve škole nové pololetí, mohli jsme si na začátku měsíce užít celý týden jarních prázdnin. Celým měsícem nás potom provázelo téma „Vesmír.“ Abychom se po delším volnu měli šanci ve škole zase rozkoukat, spojili jsme příjemné s užitečným a vyrazili jsme v prvním školním týdnu druhého pololetí na celodenní výlet do plzeňské Techmánie. V rámci dopoledního programu jsme se podívali do planetária, kde jsme absolvovali přednášku o sluneční soustavě a potom se v kině podívali na příběh Robinsonky, která ztroskotala na Měsíci. Ve zbývajícím čase jsme navíc měli šanci vyzkoušet si zázraky vědy a techniky přímo v pavilonu Techmánie. Všichni jsme si výlet velice užili a těšíme se snad brzy na další.
Ve stejném týdnu jsme navíc ve Volyňce oslavili den zamilovaných, v rámci čehož jsme mezi nás pozvali paní Fialovou, která nám ukázala, jak správně pracovat s fondánem a nazdobit tradiční americké cup cakes. Krásně nazdobené dortíky si pak všichni ještě s několika vyrobenými přáníčky odnesli domů a mohli tak s nimi udělat radost někomu ze svých blízkých.
V polovině měsíce jsme v prostorách našeho dvorečku uspořádali menší bleší trh, a protože nám spoustu krásných věcí z akce ještě zbylo, plánujeme něco podobného uspořádat znovu na jaře. I v tomto měsíci jsme pravidelně každé úterý chodili protáhnout tělo a osvěžit mysl do místní sokolovny, kde jsme se tentokrát věnovali gymnastickým prvkům a nářadí a vyzkoušeli si některé míčové hry. Lavice jsme opustili také díky naší tradiční měsíční návštěvě Městské knihovny ve Volyni. Tentokrát jsme si povídali o Masopustu a poslechli si pohádku „O koblížkovi.“
V posledním únorovém týdnu jsme vyřešili záhadu přestupného roku a pozvali jsme do školy rodiče a známé. Chtěli jsme jim totiž představit práci na našem malém vesmírném projektu, kdy jsme si všichni zaletěli do galaxie dětské fantazie a objevili tam vlastní planety. Planety jsme nejdříve popsali, potom vyobrazili, jak to vypadá na jejich povrchu a na závěr jsme si vyrobili 3D model. Všechny tři části pak byly k dispozici k nahlédnutí při naší prezentaci. Všem děkujeme za účast a doufáme, že se jim naše projekty líbily.
I přestože měl únor o v tomto roce o jeden den navíc, rychle utekl a předal vládu březnu. Březen bude ve škole měsícem fotografie a s ním spojíme i většinu našich projektů. Všichni se máme na co těšit.

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Volyni

leden 2021 ve škole ve Volyni

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět...