Únor o lidském těle

Written by admin

13 března, 2017

     Měsíc únor a půlka března byla ve škole Volyňce věnována zkoumání lidského těla. Začali jsme tím, že jsme si obkreslili naše tělo, kam jsme si celý měsíc dolepovali orgány, z nití jsme dělali žíly a tepny. Naučili jsme se také, jaké máme v těle kosti a bravurně už dokážeme složit kostru. Když už jsme se učili o kostře, tak jsme se došli podívat do muzea a zkoumali jsme kostry, které tam nají vystavené. Hanka nám v muzeu připravila hru a užili jsme si moc pěkné odpoledne.

Každý týden jsme zašli do knihovny, kde jsme objevili spousty pěkných knížek o těle. Zkontrolovali jsme i našeho školního šneka Jindru a vede se mu náramně dobře. Povídali jsme si o masopustu a vyráběli si masky.

Velkým tématem byly naše smysly, pomocí různých her a výrobků jsme zkoumali zrak, sluch, čich a hmat. Zjistili jsme, že naše smysly dobře fungují, největší úspěch měla zkouška chutě. Jeden den jsme šli do kavárny, kde jsme i objednali různé mošty a ochutnávali a povídali si, jaké všechny smysli zapojujeme. Poté jsme ochutnávali se zavřenýma očima různé dobroty a všichni jsme byli překvapení, že jsme uhádli úplně všechno kromě cuketové placky:-)

Jedním z největších zážitků v tomto měsíci byla návštěva pana doktora Kováře, který nám povídal o základech první pomoci. Přinesl s sebou figurínu, takže jsme si mohli vyzkoušet i resuscitaci. Jelikož už známe číslo na záchranku, mohli jsme si nanečisto vyzkoušet, jak probíhá hovor s doktorem na záchrance.

S Jindrou jsme zpívali písničku o kloubech, s Janou jsme si zopakovali písničku „Head, shoulders, knees and toes“.

Celý měsíc jsme si užívali krásnou zimu, chodili jsme bobovat, klouzat se na led a objevili jsme krásný les. Pátky byly opět věnované výletům, nejvíc se dětem líbila návštěva ekologického centra, kde jsme si mohli prohlédnout zvířátka.

Poslední týden byl věnován zubům. Povídali jsme si o zubní hygieně, rovnátkám a ukazovali jsme si, jak si správně čistit zuby. Navštívili jsme také stomatologickou laboratoř ve Volyni, kde jsme viděli, jak se tvoří nové zuby.

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Volyni

leden 2021 ve škole ve Volyni

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět...