září 2019 ve Volyňce

Written by admin

1 října, 2019

     S novým školním rokem jsme i my v ZŠ Volyňka opět první zářijový týden usedli do lavic. Školní rok jsme všichni i s rodiči a prarodiči uvítali pohádkou O perníkové chaloupce, kterou nám přijelo zahrát divadlo Divoloď. První týden se nesl především v seznamovacím duchu. Kromě sebe samých, našich prostor a nových kamarádů, jsme se také seznámili s tématem a projektem měsíce.

Zářím nás provázelo téma času a cestování do budoucnosti. Čas nás tak provázel ve všech předmětech. Zopakovali jsme si určování času na ručičkových hodinách, vysvětlili si pojmy budoucnosti, minulosti a přítomnosti, v angličtině se naučili dny v týdnu a aktivity denního režimu. V češtině jsme se naučili, jaké druhy schránek můžeme rozlišit a poznali několik typů textů – recept, novinová zpráva, pozvánka.

Jako měsíční projekt jsme si zvolili výrobu časové schránky. Sami jsme si je navrhli, vyrobili a nasbírali do nich poklady a ukázky našich prací, abychom je mohli na konci měsíce společně s rodiči a prarodiči slavnostně uložit na školním dvorku. Na konci školního roku schránky opět otevřeme a spousta z nás bude jistě překvapená, kolik se toho za ten rok změnilo.

Během září jsme rovněž oslavili několik důležitých dní v kalendáři. Při mezinárodním dni čokolády jsme si jednu zdravou verzi oblíbené sladkosti vlastnoručně vyrobili. V rámci evropského dne jazyků jsme si na stírací mapě řekli a ukázali, jak se lidé zdraví v jiných zemích světa. A v závěru měsíce jsme pamatovali i na sv. Václava tím, že jsme si vyprávěli příběh o jeho životě a u příležitosti státního svátku si vyrobili vlajku a znak České republiky.

Týdny si pravidelně zpestřujeme plaveckým výcvikem, hodinami francouzštiny se Štepánkou a hudebně-kreativními pátečními aktivitami s Hankou. Kromě toho jsme se v září vydali na exkurzi do volyňského muzea a několikrát jsme využili krásného počasí a vzali si učení ven.

V měsíci říjnu nás kromě získávání nových vědomostí také čeká spousta zajímavých výletů a dalších akcí. Pojedeme se podívat na výlov rybníka. Dvakrát se vydáme do Strakonic na divadelní představení a ve Volyni se po dlouhé době podíváme do knihovny. Na závěr ještě prozradíme, že k nám také zavítá několik zajímavých hostů, aby se s námi podělili o své životní příběhy. Říjen tedy může začít!

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Volyni

leden 2021 ve škole ve Volyni

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět...