září 2020 ve škole ve Volyni

Written by Lenka Haisova

2 října, 2020

škole Volyňce, a to dokonce v rozšířené sestavě. Přivítali jsme mezi námi 6 nových prvňáčků a jednoho třeťáka. Školní rok jsme zahájili tvořením s bramborami a velice povedeným divadelním představením „O bramborovém království“.
Září jsme pojali jako „rozjezdový měsíc“. Zabydleli jsme si společný prostor, stanovili pravidla třídy a pomalinku poznávali jeden druhého. Kromě legrace a radosti o přestávkách došlo samozřejmě i na první učení písmenek a matematiky, poprázdninové opakování. Po prázdninách jsme se také všichni těšili na Štěpánku a na hodiny francouzštiny s ní. Těšili jsme se i na Haničku a na páteční tvořivá dopoledne, zakončená hudbou a tancem.
Za poznáním jsme se prošli do městské knihovny. V hodinách projektu jsme se věnovali našemu tématu měsíce – „Svět kolem nás“. V rámci projektu jsme se navíc učili pracovat s mapou, poznávat mapové a turistické značky a pracovali na naší vlastní naučné stezce, která povede ze školy na Andělíček.
Protože nám v září přálo pěkné počasí, mohli jsme trávit hodně času i venku. O přestávkách na dvorečku, kdy jsme dokonce měli možnost zkusit si poznat mnoho druhů hub, které rostou kolem Volyně. Vyrazili jsme hledat inspiraci například na naučnou stezku Malsička a na včelí stezku u Čestic. Kromě toho jsme také využili sportovní hřiště nad školou a zkusili si zahrát několik různých míčových her.
Náš první měsíc ve škole jsme společně oslavili a uzavřeli na bleším trhu, pořádaném na dvorečku. Do akce se zapojili všechny „party v domě“ – dětská skupina, dětský klub i školáci. Pomoci nám přijeli také naši spolužáci ze Strakonic. Všichni jsme si den pěkně užili, pochutnali si na domácích limonádách, které jsme sami připravili, a na zdravých dezertech. Prodejem jsme si vydělali na společný výlet. Kam asi vyrazíme?
V říjnu nás čeká téma „svět uvnitř nás“. Budeme se věnovat lidskému tělu po jeho fyzické i duševní stránce. Hned první středu v měsíci zahájíme kurz bruslení a jistě se můžeme těšit i na další zajímavá dobrodružství.
 

]]>

Další příspěvky…

leden 2021 ve škole ve Volyni

leden 2021 ve škole ve Volyni

S lednem ve Volyňce taky začal nový kalendářní rok – 2021, a také nové téma měsíce. Tentokrát nás provázelo téma „svět...

Leden 2020 ve Volyňce

Leden 2020 ve Volyňce

     Nový rok patřil ve škole novým začátkům. V prvním týdnu jsme se všichni, společně s naší dětskou skupinou a...

Únor 2020 ve Volyňce

Únor 2020 ve Volyňce

     Než s únorem začalo ve škole nové pololetí, mohli jsme si na začátku měsíce užít celý týden jarních prázdnin....