Září 2021 v dětském klubu a dětské skupině ve Volyni

Written by admin

3 října, 2021

Začátek školkového roku jsme v dětském klubu zahájili společným přivítáním, zapamatování pravidel, která bychom měli všichni dodržovat. Vytvořili jsme si svůj vlastní portrét. Připomněli jsme si kouzelná slovíčka a na koupališti jsme společně s rodiči shlédli divadlo Malíři.

Další týden nás provázelo téma kamarádství a přátelství. Zopakovali jsme si, jak se k sobě máme chovat, jaká kouzelná slovíčka používat. Mluvili jsme o emocích a pocitech, které máme a jak se můžeme cítit. Zpívali jsme anglickou písničku If You are happy clap your hands a protože nám počasí přálo, trávili jsme hodně času venku.

Následující týden jsme si povídali o městě Volyně. Mluvili jsme o rozdílech mezi vesnicí a městem. Prošli jsme si Volyni a pověděli jsme si o obchodech a službách, které lze ve Volyni navštívit a využít. Anglický den jsme procvičili části města při anglické písničce. Ukázali a vymalovali jsme si znak Volyně.

Další týden se nesl v tématu rodina. Mluvili jsme o rodině lidské a jejich členech a příbuzenských vztazích. Procvičili jsme i rodiny zvířecí a ty nám daly opravdu zabrat. Vytvořili jsme si visačku s rodinou a využili jsme babího léta a hodně času jsme trávili venku.

Poslední týden v září jsme věnovali IZS. Zopakovali jsme si čísla s ohýnky a hasičskými auty, procvičili barvy i v angličtině, zazpívali a rozhýbali se na několik písniček a po svačince se vrhli na podzimní tvoření listů. Dětem se tato technika moc líbila. Venku jsme zvládli nasbírat spoustu kaštanů, listů a šišek. Byli jsme se podívat, kde sídlí hasiči a policie.

Začátek roku jsme v dětském klubu zahájili v plném počtu. Navzájem jsme se představili a zahráli jsme si seznamovací hry. První den jsme shlédli divadlo ve Volyni na koupališti Malíři. Další dny jsme opakovali pravidla a to, jak se k sobě hezky a slušně chovat. V pátek jsme mluvili o svaté Ludmile, která měla svátek, byli jsme společně se školáky na přednášce v muzeu.

Další týden nás provázelo téma já a moje rodina. Zkusili jsme si namalovat auto portrét. Další den jsme si začali povídat o rodině. Při angličtině jsme se naučili členy rodiny a zazpívali si “ Finger family“. U písničky “ Me“ jsme se zase naučili části těla. Na pracovních listech jsme procvičovali počítání, stříhání, lepení, ale opět i příklady správného a nevhodného chování. Povídali jsme si i o zvířecích rodinách a hledali, která zvířátka k sobě patří. Protože počasí nám přálo, vydali jsme se i na výšlap na Andělíček a na Ostrovci jsme si namalovali hadrové tašky.

Následující týden nás provázelo téma přátelství a kamarádství. Děti si vypracovaly vlastní rodokmen. Zpívali jsme si další anglické písničky. Hodně jsme si povídali o vlastnostech a chování a použili jsme k tomu karty cností. Procvičili jsme i číselné řady a orientaci v prostoru.

Předposlední zářijový týden jsme opakovali hlavně barvy a tvary, jak česky, tak i anglicky. Malovali jsme a tvořili. Zpívali jsme písničky a tančili mazurku.

Poslední týden jsme si povídali o svátku svatého Václava. Připomněla nám tento den epizoda z Chaloupky na vršku. Zbylé dny jsme věnovali záchranným složkám. Provázeli nás hasiči, policisté a záchranáři.

Další příspěvky…

Září a říjen 2021 v ZŠ Volyňka

Září a říjen 2021 v ZŠ Volyňka

Už jsou to dva měsíce, co jsme se po prázdninách vrátili do školy. První školní den jsme se všichni radostně přivítali...