Září a říjen 2021 v ZŠ Volyňka

Už jsou to dva měsíce, co jsme se po prázdninách vrátili do školy. První školní den jsme se všichni radostně přivítali a poté se zasmáli u divadelního představení Bratři v triku. V pohodovém rytmu jsme prožili i následující dny. Třetí den školy jsme měli projektový den k výročí 1 100 let od úmrtí sv. Ludmily. Vydali jsme se tedy do muzea, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o životě sv. Ludmily. Po návštěvě muzea následovala procházka ke kapličce sv. Ludmily.
Po rozjezdovém pozvolném týdnu nás čekal týden, kdy jsme se po dlouhé prázdninové pauze vrhli opět do práce a čekalo nás jedno velké téma, Česká republika. Jelikož to bylo téma opravdu rozsáhlé, věnovali jsme se mu důkladně celé dva měsíce a naučili jsme se spoustu informací nejen o České republice obecně, ale také o jednotlivých krajích ČR. V matematice a v češtině jsme museli zopakovat vše, co jsme během prázdnin pozapomněli. Vše jsme si ale zpříjemnili projektovým dnem na oslavu světového dne čokolády, kdy nás navštívila paní Jitka a zasvětila nás do tajů výroby čokolády jak po teoretické stránce, tak i po stránce praktické. Právě ta praktická stránka, při které jsme si vlastnoručně vyzkoušeli vyrobit čokoládové pralinky, všechny náramně bavila. A nutno podotknout, že i skvěle chutnala, protože samozřejmě bylo nezbytné vše ochutnat.

Dalším zpestřením byl výlet do Prahy. Bylo krásné počasí, a tak jsme si udělali procházku Prahou, kde jsme obdivovali hlavně její historickou část. Prošli jsme se po Karlově mostě až na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli orloj a pokračovali dále na Václavské náměstí. Na Václavském náměstí jsme navštívili Muzeum fantastických iluzí, ve kterém jsme se pořádně vydováděli při tvorbě vtipných a fascinujících fotek. Na závěr výletu nás čekala ještě jedna návštěva muzea, a to přímo Národního muzea. V Národním muzeu nás pan průvodce provedl expozicí zázraky evoluce a obohatil nás o nové poznatky. A tak jsme se vrátili z výletu bohatší o spoustu nových zážitků, ale také pořádně unavení. Ještě že byl před námi víkend.
Před podzimními prázdninami nás ještě čekaly dva halloweenské dny, které jsme si náramně užili. Abychom měli halloweenskou atmosféru se vším všudy, oblékli jsme si strašidelné kostýmy a přinesli hromadu halloweenských dobrot, ze kterých přecházel zrak. Potom, co jsme všechny dobroty snědli, nezbylo nic jiného než si popřát krásné podzimní prázdniny a těšit se na další dny strávené ve škole.

Další příspěvky…